Rejsy Kanałem Augustowskim.Kanał Augustowski - atrakcje i przyroda

Home Rejsy barką

Rejs barką na Kanale Augustowskim

Wakacje na barce to wspaniały sposób spędzenia urlopu z rodziną lub znajomymi. Oferujemy czarter Barki turystycznej.Barkę można wynająć i pływać nią po Kanale Augustowskim poznając jego uroki.

Przejścia przez śluzy należą do najbardziej ekscytujących momentów rejsu wyczarterowaną barką. Podczas śluzowania jesteśmy zobowiązani do bezwzględnego wykonywania wszelkich poleceń przekazywanych przez śluzowych.

Pływając wyczarterowaną barką jesteś blisko natury, wynajęta przez Ciebie jednostka jest przestronna, ma prysznic, bieżącą ciepłą i zimna wodę, a ilość i pojemność półek, szafek i szafeczek zadowoli nawet najbardziej wymagających. Każdego dnia można w bardzo prosty sposób uzupełnić zbiorniki wody, czy to zatrzymując się przy śluzie, czy też cumując w jednej z miejscowości położonej na trasie rejsu.

Wszystkie barki  przeznaczone do rejsów po Kanale Augustowskim – niezależnie od tego, którą Państwo wybierzecie – zostały zaprojektowane tak, by zapewnić załodze barki maksimum wygody. Każda barka turystyczna posiada salon, wygodne koje, ogrzewanie, po pełnym wrażeń dniu można wziąć ciepły prysznic. Przestrzeń na barce jest z konieczności ograniczona, ale, jako że najważniejszym miejscem na pokładzie jest salon, konstruktorzy zadbali o to, by był on jak najprzestronniejszy. Kabiny sypialne nie są duże, ale oprócz koi znajdują się w nich pojemne szafki, a czasem umywalka. Każdy członek załogi otrzymuje zestaw pościelowy, na który składają się poduszka, kołdra i prześcieradło.

Podczas rejsu wyczarterowaną barką po kanale Augustowskim o każdej porze – w specjalnie przystosowanych do tego przystaniach lub przy dowolnym brzegu (wyjątek stanowią miejsca, przy których stoi znak ZAKAZ CUMOWANIA oraz śluzy i mosty, nie należy także zatrzymywać się w trzcinach). Cumowanie ułatwiają będące na w yposażeniu barki paliki cumownicze i służący do ich wbijania młotek, Niektóre z przystani są bezpłatne, ale za postój w większości – szczególnie w tych z dostępem do wody i prądu – trzeba zapłacić.

 
Kontakt z nami...
Netlink
Andrzej Gniedziejko
ul.Wypusty 17
16-300 Augustów
Tel/Fax: 876430643
Tel.kom.: 502 66 72 72
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Rezerwacje Czarter Barki
Z ostatniej chwili...
Informacje żeglugowe
  1. Dostępny szlak w sezonie 2020

W sezonie 2020  kanał dostępny na całym szlaku Biebrza -Niemen  ( remont śluzy Swoboda ukończony ) .

Na Kanale Augustowskim obowiązuje ruch bezwizowy, należy posiadać aktualny paszport,  wniosek i ubezpieczenie. Wniosek i ubezpieczenie możliwe do uzyskania na Stanicy Wodnej Płaska.

z Augustowa w stronę granicy z Białorusią (47 km) na trasie  śluzy : Przewięź, Swoboda , Gorczyca, Paniewo ( dwukomorowa ), Perkuć, Mikaszówka, Sosnówek, Tartak , Kudrynki, graniczna Kurzuniec. Po stronie białoruskiej śluzy : Wołkuszek, Dąbrówka, Niemnowo ( czterokomorowa ), rzeka Niemen .

Czas pokonania 4 dni

-  z Augustowa w stronę rzeki Biebrzy (33 km) dostępny odcinek do śluzy Dębowo .Na trasie śluzy : Augustów, Białobrzegi, Borki, Sosnowo, Dębowo . Czas pokonania 2 dni. Za śluzą Dębowo wpływamy na rzekę Biebrzę czyli Biebrzański Park Narodowy żegluga możliwa na podstawie zezwolenia z BPN.

-  Z Augustowa na rzekę Rospudę  ( pokonujemy jezioro Necko, Jezioro Rospuda i wpływamy w rzekę Rospuda odcinek ok. 10 km. i z powrotem . Uwaga na rzece brak możliwości dobicia do brzegu ( trzciny i mokradła ). ;  czas pokonania 1 dzień

 

Więcej …